SEZNAM klíčových slov

Ve fondu je 756 publikací

Publikace

Zobrazit
Hospodářství státních drah v roce 1936
Název: Hospodářství státních drah v roce 1936
Autor:
Klíčová slova: ČSD, hospodaření, nákladní doprava, osobní přeprava
Typ publikace: článek
Rok vydání: 1937
   
Abstrakt:

Článek hodnotí hospodářskou situaci ČSD (československých drah) v roce 1936. Pro své zhodnocení porovnává data z roku 1936 s daty let 1929 a 1933. Rok 1929 proto, že hospodářství bylo v té době na vrcholu a rok 1933 jako srovnání s obdobím hospodářské krize. Z článku vyplývá, že situace v roce 1937 ještě není na takové úrovni jako před krizí roku 1929. Přesto už se ale dostává po nejhorších letech 1933 do lepší situace. Ukazuje především na problémy, které existovaly již před krizí, avšak v hospodářském boomu se tolik neprojevily. Tyto problémy jsou především v osobní přepravě, nikoli nákladní...

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání