Hospodářství státních drah v roce 1936

Autor:
Typ: článek
Klíčová slova: ČSD, hospodaření, nákladní doprava, osobní přeprava
Bibliografický záznam: . Hospodářství státních drah v roce 1936. Obzor národohospodářský XLII. (1937). Praha:Pražská akciová tiskárna. 1937, roč. XLII., s. s. 585-595. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Pražská akciová tiskárna
Rok: 1937
Ročník: XLII.
Rozsah stran: s. 585-595
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek hodnotí hospodářskou situaci ČSD (československých drah) v roce 1936. Pro své zhodnocení porovnává data z roku 1936 s daty let 1929 a 1933. Rok 1929 proto, že hospodářství bylo v té době na vrcholu a rok 1933 jako srovnání s obdobím hospodářské krize. Z článku vyplývá, že situace v roce 1937 ještě není na takové úrovni jako před krizí roku 1929. Přesto už se ale dostává po nejhorších letech 1933 do lepší situace. Ukazuje především na problémy, které existovaly již před krizí, avšak v hospodářském boomu se tolik neprojevily. Tyto problémy jsou především v osobní přepravě, nikoli nákladní. Dle autora by se měly tyto problémy řešit novou organizací podniku ČSD, a ne, jak se obávají, že bude situace řešena zvýšením sazeb v nákladní dopravě.

(Tyburcová Iva)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání