Několik slov k vývoji podpůrné akce živnostenské

Autor: Schuster, Václav
Typ: článek
Klíčová slova:
Bibliografický záznam: SCHUSTER, Václav. Několik slov k vývoji podpůrné akce živnostenské. Obzor národohospodářský VIII. (1903). Praha:J. Otto. 1903, roč. VIII. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1903
Ročník: VIII.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Podpůrná akce živnostenská byla na dnešní poměry něco podobného jako některé programy na rozvoj venkova, průmyslu apod. V tomto článku je tato akce v obecné rovině shrnuta od jejího počátku až do konce. Ne příliš detailně, ale k vytvoření představy, o čem vlastně tato akce byla, jaké byly její cíle a jestli jich bylo dosaženo, bohatě stačí. Mezi zainteresovanými osobami byl např. ředitel technologického průmyslového muzea Dr. Vilém Exner.
Ve druhé části článku je historie vzniku Technologického průmyslového muzea, jeho významní členové a v neposlední řadě i náplň práce.

Týř Pavel

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání