Vzdelávací ruch v živnostnictvu

Autor: Holman, B.
Typ: článek
Klíčová slova:
Bibliografický záznam: HOLMAN, B. Vzdelávací ruch v živnostnictvu. Obzor národohospodářský VIII. (1903). Praha:J. Otto. 1903, roč. VIII. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1903
Ročník: VIII.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Autor článku pojal tyto úvahy jako návod a doporučení lidem, kteří mají možnosti a prostředky na to, aby se zvyšovala vzdělanost a umění řemeslníků z různých oborů. Vyjmenovány jsou zde mnohé důvody, proč zvyšovat vzdělanost pracovníků jak z hlediska ekonomického, tak hospodářského a sociálního.
Autor proto podrobně rozepisuje tyto možnosti na jednotlivé instance, sdružení a spolky, takže jsou tyto úvahy velice podrobné a obsáhlé. Někdy je to až na škodu věci, protože by bylo lepší uvést místo jednoho velkého více kratších článků určených pro jednotlivé skupiny a organizace, na které se ve svých úvahách autor obrací.

Týř Pavel

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání