Náhrada škody dle zákona úrazového

Autor: Winter, Lev
Typ: článek
Klíčová slova:
Bibliografický záznam: WINTER, Lev. Náhrada škody dle zákona úrazového. Obzor národohospodářský VIII. (1903). Praha:J. Otto. 1903, roč. VIII. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1903
Ročník: VIII.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek pojednává o výkladu a aplikaci zákona o úrazech – za jakých podmínek a kdy se dá ten který paragraf použít. Autor také podává určitý návod, jak postupovat při výpočtu náhrady škody, na tu dobu docela složitém.
Je až s podivem, jak byly zákony již v roce 1903 podobně složitě psané a jak jinak, po svém interpretované jako zákony současné. Spíše než pro ekonomy je tento článek určen zájemcům o právo.

Týř Pavel

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání