Princip finanční centralisace v invalidním a starobním pojištění

Autor: Matys, Jan
Typ: článek
Klíčová slova: důchod, důchodové pojištění, invalidní pojištění, sociální pojištění
Bibliografický záznam: MATYS, Jan. Princip finanční centralisace v invalidním a starobním pojištění. Obzor národohospodářský XIV (1909). Praha:J. Otto. 1909, roč. XIV. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1909
Ročník: XIV.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek podrobně rozebírá v té době nově připravovanou reformu sociálního pojištění a možnosti finanční centralizace. Autor ukazuje jednotlivě dopady, výhody a nevýhody nově navrhovaného centrálního systému správy sociálního pojištění. Říká, že je důležité zohlednit více hledisek ekonomického postavení subjektu – aby ti bohatší dopláceli na chudé, ne naopak.

Salák Ondřej

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání