Archiv pro dějiny průmyslu v Čechách

Autor: Tobolka, Zdeněk
Typ: článek
Klíčová slova: bilance, dějiny průmyslu, obchodní kniha, výroční zpráva
Bibliografický záznam: TOBOLKA, Zdeněk. Archiv pro dějiny průmyslu v Čechách. Obzor národohospodářský XIV (1909). Praha:J. Otto. 1909, roč. XIV. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1909
Ročník: XIV.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Autor v článku navrhuje vytvoření archivu pro dějiny průmyslu v českých zemích. Inspiruje se v té době 2 roky starým archivem, věnujícím se stejné oblasti v sousedním Německu. Ústav by podle autora mohl být veden buď pod technicko-historickým muzeem, které by tak konečně byl důvod založit, anebo pod knihovnou c. k. vysokých škol technických v Praze. V obou případech by se jednalo o archiv obsahující veškeré prameny tištěné (výroční zprávy, bilance, ceníky atd.), ale i netištěné (obchodní knihy a obchodní korespondence). Právě problematikou získávání netištěných pramenů se článek také zabývá.

Salák Ondřej

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání