Zádruha

Autor: Wanklová, Madlenka
Typ: článek
Klíčová slova: Družstvo, národní řemesla, Zádruha
Bibliografický záznam: WANKLOVÁ, Madlenka. Zádruha. Obzor národohospodářský IX (1904). Praha:J. Otto. 1904, roč. IX. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1904
Ročník: IX.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Podtitul označuje Zádruhu jako družstvo k povznesení lidového průmyslu, hlavně uměleckého. Článek jest uveden poetickou předmluvou signovanou O. V hlavní části popisuje autorka okolnosti založení spolku, překonávání obtíží a zaměření Zádruhy na lidová, tradiční řemesla ve snaze o pozvednutí zájmu českého lidu o tradici a o posílení národního cítění.

Olekšák Petr

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání