Sociální politika

Autor: Gruber, Josef
Typ: kniha
Klíčová slova: bytová péče, Dělnická komora, dělnická reforma, ochranné zákonodárství, sdružení, úřady pracovní, živnostenští inspektoři
Bibliografický záznam: GRUBER, Josef. Sociální politika. Praha:autorisované vydání Všehrdu. 1916, s. 219. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: autorisované vydání Všehrdu
Rok: 1916
Rozsah stran: 219
Dostupnost v BE: Náhled ke stažení, plný text v Mediatéce CIKS VŠE

Abstrakt:

Je zde podrobně popsán stav dělníků a jejich pracovní podmínky na počátku 20. století. Snaží se vysvětlit, jak je možné vyřešit dělnickou otázku. Přehledně je popsán vývoj ochranného zákonodárství dělnického i s výkladem dobových zákonů. Velká část knihy je věnována jednotlivým druhům pojištění.

(Fejfarová Jana)

Hodnocení:

Knihu bych doporučila těm, kdo mají zájem o přesné znění zákonů z tohoto období. Je tu například zákon o služební smlouvě z roku 1914, dekret dvorské kanceláře z roku 1842 a z roku 1887 povinné pojišťování úrazové. V celé knize se porovnává situace v Evropě.

(Fejfarová Jana)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání