Národohospodářský ústav při České akademii

Autor: Bráf, Albín
Typ: článek
Klíčová slova: akademie, národní hospodářství, národohospodářský ústav, talent
Bibliografický záznam: BRÁF, Albín. Národohospodářský ústav při České akademii. Obzor národohospodářský XI. (1906). Praha:J. Otto. 1906, roč. XI. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1906
Ročník: XI.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Text představuje nový ústav, jenž bude nést název Národohospodářský ústav při České akademii. Jeho úkol je sledování národohospodářského stavu se zřetelem na hledání mezer, evidenci talentů, uvádění mladých lidí do výrobního prostředí a vysílání do ciziny, kde budou sbírat zkušenosti. Mezi nejdůležitější skupinu v ústavu budou patřit čestní členové – domácí a zahraniční muži s praktickými zkušenostmi v oboru národního hospodářství.

Růžičková Zuzana

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání