Donucovací prostředky kartelu

Autor: Winter, Lev
Typ: článek
Klíčová slova: kartel, organizace dělnická, organizace podnikatelská
Bibliografický záznam: WINTER, Lev. Donucovací prostředky kartelu. Obzor národohospodářský XVIII. (1913). Praha:J. Otto. 1913, roč. XVIII., s. s. 31-34. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1913
Ročník: XVIII.
Rozsah stran: s. 31-34
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek popisuje vznik a boj dělnických organizací a jejich srovnání s bojem organizace podnikatelské. Autor se zaměřuje na neopodstatněné stížnosti na dělnickou organizaci pro způsob jejich boje a zároveň na mnohem účinnější a do celého hospodářství zasahující boj organizace podnikatelské (kartely), jehož dopad je ponechán stranou a neřešen.

(Trnovská Zuzana)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání