Několik úvah o tom, co je to přepych

Autor: Drachovský, Josef
Typ: článek
Klíčová slova: daň z obratu, daň z přepychu, Luxus
Bibliografický záznam: DRACHOVSKÝ, Josef. Několik úvah o tom, co je to přepych. Obzor národohospodářský XXIX. (1924). Praha:J. Otto. 1924, roč. XXIX., s. s. 5-12. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1924
Ročník: XXIX.
Rozsah stran: s. 5-12
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Dr. Drachovský reaguje na připravovanou novelu daňového zákona, která se věnuje tzv. přepychové dani. Nejprve definuje problém termínu přepych, především jeho silně relativní charakter a individuální vnímání. Následně se tématu věnuje z národohospodářského a kulturního hlediska.
Shledává, že příliš vysoké daňové zatížení luxusní spotřeby může být naopak v neprospěch společnosti jako celku, když pokles poptávky a ztráty v produkci převýší daňové benefity. Upozorňuje také na to, že bez luxusní spotřeby by nebylo pokroku.

(Kučera Ondřej)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání