Zlatá měna a státovkový dluh

Autor: Macek, Josef
Typ: kniha
Klíčová slova: cedulová banka, devizy, inflace, krytí bankovek, měnová parita, směnky, Státovky
Bibliografický záznam: MACEK, Josef. Zlatá měna a státovkový dluh. Praha:Čin Praha. 1930, s. 147. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Čin Praha
Rok: 1930
Rozsah stran: 147
Dostupnost v BE: Náhled ke stažení, plný text v Mediatéce CIKS VŠE

Abstrakt:

Kniha popisuje podstatu zlaté měny a význam státovek v měnové soustavě. Snaží se vysvětlit, že státovky nejsou státním dluhem. Uvádí, co se stalo s měnou „opatřením“ Stálého výboru z roku 1929. Jsou zde uvedeny zákony z tohoto období, které se týkají měnové politiky a reakce Národní banky na tyto zákony.

(Fejfarová Jana)

Hodnocení:

Kniha je rozdělena do dvou částí. V první části se čtenář seznámí se základní pojmy bankovnictví a problémy, které vznikly ve 30. letech 19. století. Druhá část popisuje pokusy o úrokování státního dluhu a jeho umořování, Rašínův plán a řadu zákonů a opatření. Celé dílo je napsáno velmi čtivě, autor zde uvádí velké množství komentářů k dobovému dění.

(Fejfarová Jana)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání