Hospodářský a měnový vývoj našich zemí

Autor: Nožička, Josef
Typ: kniha
Klíčová slova: česká koruna, česká měna, české groše, Hospodářský vývoj českých zemí, měnové reformy
Bibliografický záznam: NOŽIČKA, Josef. Hospodářský a měnový vývoj našich zemí. Praha:Orbis. 1946, s. 37. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Orbis
Rok: 1946
Rozsah stran: 37
Dostupnost v BE: Náhled ke stažení

Abstrakt:

Kniha mapuje vývoj peněz na českém území od dob Keltů až po konec 1. světové války. Nezabývá se jen vzhledem a vlastní výrobou peněz, ale také způsobem, jak s nimi vládci nakládali. Snaží se objasnit klady a zápory jednotlivých způsobů vedení měnové politiky na našem území. Kniha je také poměrně podrobným dokumentem o hospodářském vývoji našich zemí až po 1. světovou válku.

(Zezulka Stanislav)

Hodnocení:

Kniha byla velmi zajímavou exkurzí do historie naší země, kde se na historické události pohlíželo i z ekonomického hlediska a objasňovaly se i příčiny a důsledky těchto událostí. Nebyl to jen výklad dat, ale i dobrý popis českých dějin.

(Zezulka Stanislav)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání