Stabilisace měny a předválečné pohledávky

Autor: Horáček, Cyril
Typ: článek
Klíčová slova: stabilizace měny, zlato
Bibliografický záznam: HORÁČEK, Cyril. Stabilisace měny a předválečné pohledávky. Obzor národohospodářský XXVII (1922). Praha:J. Otto. 1922, roč. XXVII., s. s. 241-245. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1922
Ročník: XXVII.
Rozsah stran: s. 241-245
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Jak již název napovídá, autor se ve svém článku zabývá stabilizací československé měny v době poválečné. Poukazuje na nedostatečný zájem politiků i veřejnosti o tuto problematiku. Dále se zabývá otázkou, jak měnu stabilizovat, přičemž dochází k tomu, že jedinou možností je určení směnitelnosti bankovek za zlato.

(Doležalová Alena)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání