Rok po devalvaci

Autor: Hejda, Jiří
Typ: článek
Klíčová slova: devalvace, krise vývoz
Bibliografický záznam: HEJDA, Jiří. Rok po devalvaci. Obzor národohospodářský XL. (1935). Praha:Pražská akciová tiskárna. 1935, roč. XL., s. s. 81-104. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Pražská akciová tiskárna
Rok: 1935
Ročník: XL.
Rozsah stran: s. 81-104
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Autor článku se rozhodl zhodnotit účinnost provedené devalvace v roce 1934 a na statistických údajích okomentovat skutečné dopady této politiky. Vyvrací úspěchy zvýšeného vývozu přičítané na vrub devalvace a srovnává vývoj s ostatními státy, kde devalvace neproběhla. Za skutečný zisk z devalvace považuje jen vzestup vývozu do volných zemí (Argentina, Kanada).

(Skrbek Ondřej)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání