Poválečná bytová otázka v cizině a u nás

Autor: Mildschuh, Vilibald
Typ: kniha
Klíčová slova: Bytová krize, daňové zatížení, deregulace nájemného, státní podpora
Bibliografický záznam: MILDSCHUH, Vilibald. Poválečná bytová otázka v cizině a u nás. Praha:Česká národohospodářská společnost. 1925, s. 36. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Česká národohospodářská společnost
Rok: 1925
Rozsah stran: 36
Dostupnost v BE: Náhled ke stažení, plný text v Mediatéce CIKS VŠE

Abstrakt:

Tato kniha podává přehled o bytové situaci v období po 1. světové válce. V. Mildschuh zde nastiňuje možnosti řešení bytové krize.

(Truhelková Jana)

Hodnocení:

Tato kniha nás uvádí do problematiky bytové otázky po 1. světové válce. Mildschuh největší problém vidí v nízkých důchodech obyvatelstva, které bydlí v nájemních bytech a potřeba jejich zvyšování na úroveň, která odpovídá zvýšené hladině nových činží. V. Mildschuh říká, že trvalý stavební ruch se zajistí pouze uvolněním činží a ne subvencováním stavebního ruchu. V. Mildschuh již ve své době věděl, že je nutné provést deregulaci nájemného, která zajistí dostatek bytů – nikdy zde však nebyla silná politická vůle k učinění tohoto kroku.

(Truhelková Jana)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání