Úprava dluhová v Československé republice

Autor: Kalfus, Josef
Typ: kniha
Klíčová slova: Československo, dluhové problémy, státní rozpočet, úvěrová krize
Bibliografický záznam: KALFUS, Josef. Úprava dluhová v Československé republice. Praha:Česká národohospodářská společnost. 1936, s. 31. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Česká národohospodářská společnost
Rok: 1936
Rozsah stran: 31
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Josef Kalfus se zabývá vývojem československých dluhových problémů za krize v letech 1930-1935 a snaží se nalézt způsob řešení. Úvěrová krize se u nás projevila v souvislosti se stažením zahraničních prostředků v roce 1931 odplynutím několika miliard korun a zúžením kapitálové tvorby, kterou způsobila restrikce výroby a pokles zemědělských cen. Příliš nepomohla ani francouzská půjčka ve výši kolem 800 milionů korun. Své závěry a doporučení nastiňuje ve dvou částech publikace. První se týká řešení problému všeobecně a ve druhé navrhuje konkrétní řešení. V obou případech se jedná o propracované a ucelené postupy řešení této krize. Řešení je však spojeno s velkým množstvím kroků, které by se aplikovaly velmi složitě a s velkým úsilím.

(Kolařík David)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání