Státní podniky, Státní dluhy

Autor: Pazourek, Josef
Typ: kniha
Klíčová slova: efektivnost, ekonomické řízení státu, neefektivnost, řízení firmy, řízení státu, soukromé vlastnictví, správná organizace firmy, Státní dluhy, státní podniky
Bibliografický záznam: PAZOUREK, Josef. Státní podniky, Státní dluhy. Praha:vlastním nákladem. 1924, s. 26. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: vlastním nákladem
Rok: 1924
Rozsah stran: 26
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Příspěvek k problematice efektivnosti ve státní správě a státem vlastněných firmách. Jasné příklady a aplikace příkladů na soudobou realitu přelomu století. Případy Rakouska-Uherska a nového státu Českého. Vysvětlená pozitiva a negativa státem vlastněných a nevlastněných podniků. Návrhy na řešení jednotlivých problematik týkajících se neefektivnosti.

(Fišer Radim)

Hodnocení:

Jedinečný a jasně přehledný příspěvek na téma státních dluhů, jejich problémů a řešení. Dr. Pazourek ukázal, že se vyzná i v praxi a uvědoměle a správně aplikuje jednotlivé případy na problémy z praxe.

(Fišer Radim)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání