Dusíkový problém v republice Československé

Autor: Záruba-Pfeffermann, Josef
Typ: kniha
Klíčová slova: Dusík, průmysl, výroba dusíku, zemědělství
Bibliografický záznam: ZÁRUBA-PFEFFERMANN, Josef. Dusíkový problém v republice Československé. Praha:Česká společnost Národohospodářská. 1926, s. 15. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Česká společnost Národohospodářská
Rok: 1926
Rozsah stran: 15
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Aktuální problém s nedostatkem dusíku v československém zemědělství a průmyslu vzniklý poválečnou nezávislostí ČSR. Detailně popsané různé metody výroby dusíku a různá řešení situací v ostatních světových velmocích. Důraz na trvání řešení problému a jeho další neodkladnost.

(Mühlhans Jan)

Hodnocení:

Jedná se o vhodné a včasné řešení otázky soběstačnosti ČSR a odpoutání se od dovozu základních surovin. Líbí se mi podpora nezávislosti Československého státu skrze podporu jeho zemědělství a srovnávání se světovými velmocemi jako USA, Německo či Velká Británie.

(Mühlhans Jan)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání