Obyvatelstvo dle povolání v Čechách

Autor: Živanský, Theodor
Typ: článek
Klíčová slova: demografie, osidlování
Bibliografický záznam: ŽIVANSKÝ, Theodor. Obyvatelstvo dle povolání v Čechách. Obzor národohospodářský IX (1904). Praha:J. Otto. 1904, roč. IX. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1904
Ročník: IX.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Statistický článek podávající informace o stratifikaci českého obyvatelstva prvně v trojném dělení (zemědělství, průmysl, obchod a tržba), poté ve vybraných oborech a v čase do roku 1900. Autor poukazuje na několik formálních nedostatků, poté interpretuje sebraná data a poukazuje na trendy v českém hospodářství. V závěru přislíbeno širší rozvedení v budoucnu.

Olekšák Petr

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání