Účastenství státu na výrobě uhelné

Autor: Novák, Otakar
Typ: článek
Klíčová slova: kartely, uhelná výroba, vývozní cla
Bibliografický záznam: NOVÁK, Otakar. Účastenství státu na výrobě uhelné. Obzor národohospodářský XII (1907). Praha:J. Otto. 1907, roč. XII. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1907
Ročník: XII.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek rozebírá otázku zavedení vývozního cla na uhlí v ČR a taky námitky, které se ukázaly jako bezpředmětné. Autor článku je nakloněn i myšlence zestátnit uhelní výrobu, kterou podkládá na příkladech praktického využití a různých pozitivech. Doporučuje spojovat menší závody do kartelů a větších celků a taky získat nové uhelné doly a zvýšit produkci uhlí.

(Lišková Zuzana)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání