Hospodářský význam territoriálních změn na balkánském poloostrově

Autor: Daneš, Jiří Viktor
Typ: článek
Klíčová slova: balkánské země, dopravní komunikace, obyvatelstvo, přírodní zdroje, územní změny
Bibliografický záznam: DANEŠ, Jiří Viktor. Hospodářský význam territoriálních změn na balkánském poloostrově. Obzor národohospodářský XIX. (1914). Praha:J. Otto. 1914, roč. XIX., s. s. 1-6. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1914
Ročník: XIX.
Rozsah stran: s. 1-6
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Stav územného rozdelenia na balkánskom polostrove v roku 1914 z pohľadu výhodnosti respektíve nevýhodnosti pre poľnohospodárstvo a inú hospodársku činnosť. Článok sa venuje i vtedajšiemu stavu prírodného bohatstva v jednotlivých krajinách, ako sú napríklad lesy, bane (doly) alebo minerálne pramene a ich možnému budúcemu využitiu.  Naskytá sa pohľad i na stav obyvateľstva, stav dopravných komunikácií.

Bučko Ján

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání