JUDr. František Čuhel

Autor: Gruber, Josef
Typ: článek
Klíčová slova: František Čuhel, nauka o potřebách
Bibliografický záznam: GRUBER, Josef. JUDr. František Čuhel. Obzor národohospodářský XIX. (1914). Praha:J. Otto. 1914, roč. XIX., s. s. 423-426. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1914
Ročník: XIX.
Rozsah stran: s. 423-426.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek vydaný při příležitosti úmrtí Judr. Františka Čuhela. Zmiňuje Čuhelovu publikační a vědeckou činnost. Kdy jeho kniha Zur Lehre von den Redürfnissen (K nauce o potřebách) byla považována za tehdy nejlepší knihu v oblasti politické ekonomie. Kvůli nemoci a zaměstnáním v soukromých finančních institucích nenaplnil svou ambici a ambice do něj vkládané Albínem Bráfem, aby se stal profesorem a ještě lépe přispěl k rozvoji českého národohospodářství.

Zezulka Stanislav

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání