Adam Smith

Autor: Rathouský, Alois
Typ: článek
Klíčová slova: Adam Smith, laissez faire, liberalismus
Bibliografický záznam: RATHOUSKÝ, Alois. Adam Smith. Obzor národohospodářský XXVIII. (1923). Praha:J. Otto. 1923, roč. XXVVI., s. s. 257-260. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1923
Ročník: XXVVI.
Rozsah stran: s. 257-260
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Stručný medailon sepsaný k příležitosti 200. výročí narození skotského ekonoma, Adama Smithe. Obsaženy jsou základní životní momenty, významná díla, nosné teorie a vliv na následné teoretiky, především pak Karla Marxe. 
 

(Olekšák, Petr)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání