Výhled do vývoje naší organisace maloživnostenské

Autor: Pilbauer, Rudolf
Typ: článek
Klíčová slova: cechovní řemeslo, maloživnostníci, regulace počtu učňů
Bibliografický záznam: PILBAUER, Rudolf. Výhled do vývoje naší organisace maloživnostenské. Obzor národohospodářský V. (1900). Praha:J. Otto. 1900, roč. V. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1900
Ročník: V.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Popisuje rozpory mezi novou vrstvou maloživnostníků a starou třídou cechovních řemeslníků. Dále se zamýšlí nad plánovaným sjezdem maloživnostníků a nad otázkami, které budou na tomto sjezdu předloženy k projednávání. Další část se zabývá počtem učňů a snaží se nalézt ve starém cechovním systému odpověď na příliš velké množství pracovníků a tím i na neefektivnost celých odvětví.

(Koudelka Tomáš)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání