Cesta krisí

Autor: Uhlig, Karel
Typ: článek
Klíčová slova: index výroby, Konjunkturní zpravodajství, krise
Bibliografický záznam: UHLIG, Karel. Cesta krisí. Obzor národohospodářský XLI. (1936). Praha:Pražská akciová tiskárna. 1936, roč. XLI., s. s. 26-29. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Pražská akciová tiskárna
Rok: 1936
Ročník: XLI.
Rozsah stran: s. 26-29
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

V tomto článku je autorem rozebírán smysl a účel konjunkturního zpravodajství, zejména je zdůrazněna velká důležitost jeho pochopení od čtenáře. Uhlig popisuje, že konjunkturní zpravodajství vychází k indexu výroby, který je ale neúplný a nedává tak přesný stav, ve které fázi krise se podniky nacházejí. V závěru čtenářům prostřednictvím grafu ukazuje na zpoždění skutečného cyklu oproti cyklu indexu výroby a předkládá čtenáři v bodech vodítka pro správné pochopení konjunkturního šetření.

(Šimek David)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání