České hospodářské a kulturní potřeby ve státním rozpočtu rakouském

Autor: Koloušek, Jan
Typ: kniha
Klíčová slova: Cislajtánsko (Předlitavsko), české země, průmysl, Rakousko-Uhersko, soudnictví, státní rozpočet, státní správa, školství, zemědělství
Bibliografický záznam: KOLOUŠEK, Jan. České hospodářské a kulturní potřeby ve státním rozpočtu rakouském. 1912:Jan Laichter. 1912, s. 103. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Jan Laichter
Rok: 1912
Rozsah stran: 103
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

V úvodní části je knížka diskusí nad státním rozpočtem Rakouska-Uherska, zejména ve vztahu k českým zemím. Dále rozebírá postavení Rakouska-Uherska v důležitých odvětvích, jako zahraniční obchod a přeprava. V závěru se zaměřuje na problémy vysokého zadlužení Předlitavska.

(Vlček Martin)

Hodnocení:

Pokud chce někdo psát práci na téma Rakousko-Uhersko, je tato kniha velmi užitečným zdrojem. S nadsázkou se dá říci, že je zde více statistických údajů než psaného slova. Autor skoro každou větu okamžitě podloží konkrétními čísly, aby ukázal, že jeho úvahy jsou správné. Z knihy je také cítit velká dávka patriotismu, autor prosazuje český jazyk a snaží se ukázat, že pokud by byly české země samostatné, tak by se obyvatelé měli lépe. Kniha je rozhodně plná zajímavých informací, a proto se může hodit v mnoha historicko-hospodářských předmětech.

(Vlček Martin)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání