Systém národního hospodářství. Část prvá všeobecná

Autor: Koloušek, Jan
Typ: kniha
Klíčová slova: burza, cena, důchod, chudinství, měna, peníze, telegram, trh, úrok, úvěr
Bibliografický záznam: KOLOUŠEK, Jan. Systém národního hospodářství. Část prvá všeobecná. Praha:Merkur. 1908, s. 424. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Merkur
Rok: 1908
Rozsah stran: 424
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Tato kniha obsahuje popis, vysvětlení a historický vývoj základních národohospodářských témat. Snaží se zde vysvětlit pojem národní hospodářství, co vše pod něj spadá a čím je charakterizováno. Pojednává dále vcelku detailně o lidských potřebách, jejich ukojování a tématech s tím spojených.

(Klement Josef)

Hodnocení:

Ačkoli je kniha psána starší češtinou, dešifrování archaizmů v ní obsažených čtenáři nezabere nijak dlouhou dobu (vezmeme-li v potaz jiné 100 let staré ekonomické knihy). Text se tedy čte poměrně snadno. Co se obsahu týče, autor se vždy soustředí na popis problému, jeho historického a mezinárodního kontextu, avšak vlastní návrh řešení bychom zde hledali mnohdy marně. Z tohoto důvodu se kniha zdá občas nudná.

(Klement Josef)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání