Sociální rozvstvení městského obyvatelstva

Autor: Bláha, Arnošt
Typ: článek
Klíčová slova: městské sociální vrstvy, migrace obyvatelstva, sociální stratifikace, vlastnictví
Bibliografický záznam: BLÁHA, Arnošt. Sociální rozvstvení městského obyvatelstva. Obzor národohospodářský XIX. (1914). Praha:J. Otto. 1914, roč. XIX., s. s. 84-93. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1914
Ročník: XIX.
Rozsah stran: s. 84-93
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Na začiatku článku je spomenuté, prečo ľudia migrujú do miest a čo je príčinou resp. motívom ich zakladania. Ďalej sa autor snaží v článku vysvetliť formovanie jednotlivých sociálnych vrstiev v meste. Popisuje jak rozdiely medzi mešťanmi a roľníkmi tak rozdiely medzi jednotlivými mešťanmi. Predovšetkým rozdiely v materiálnom vlastníctve predurčovali zaradenie do sociálnych vrstiev mestského obyvateľstva. Ďalšími určujúcimi faktormi sociálneho zatriedenia bolo napríklad vzdelanie či politická moc človeka.

Bučko Ján

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání