Vysoké učení obchodní

Autor: Bráf, Albín
Typ: článek
Klíčová slova: obchodní akademie, obchodní učení, vysoké učení obchodní
Bibliografický záznam: BRÁF, Albín. Vysoké učení obchodní. Obzor národohospodářský XII (1907). Praha:J. Otto. 1907, roč. XII., s. s. 1-12. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1907
Ročník: XII.
Rozsah stran: s. 1-12
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek diskutuje situaci školství v naší zemi, zabývá se především učením obchodním a jednotlivými institucemi, na nichž lze tento obor studovat. Zabývá se rozvětvováním tohoto oboru ve všech aspektech - počet škol, počet studentů, zlepšující se vnitřní struktura oboru, uspořádání jednotlivých škol, studijní náplň, kvalita vzdělávání, rozhodování rodičů, kam umístit své děti, následné uplatnění v oboru apod. Hlavní pozornost je pak věnována vysokému učení obchodnímu - jeho nejednoduchému vzniku a historickému vývoji. Rovněž jsou pak analyzovány výše uvedené aspekty (doplněné o další determinanty jako je např. politické mínění) vzhledem k tomuto konkrétnímu ústavu. 

(Čížková Michaela)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání