SEZNAM klíčových slov

Ve fondu je 756 publikací

Publikace

Zobrazit
Peněžnictví po válce
Název: Peněžnictví po válce
Autor:
Klíčová slova: bankovky, chartalismus, metalismus
Typ publikace: článek
Rok vydání: 1917
   
Abstrakt:

Krátký, avšak poutavý článek zabývající se vztahem papírových peněz a drahých kovů přináší nástin sporu mezi zastánci metalismu a chartalismu (viz Knapp, Die staatliche Theorie des Geldes; spor zastánců drahými kovy krytých peněz a zastánců bankou krytých peněz). Vybrané poznatky jsou pak konfrontovány s realitou v podobě zkoumání politik cedulových bank, obzvláště pak banky Rakousko-Uherské.

(Olekšák Petr)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání