Státně politický význam průmyslu a vývozu

Autor: Uhlig, Karel
Typ: článek
Klíčová slova: devalvace, Průmysl, vývoz
Bibliografický záznam: UHLIG, Karel. Státně politický význam průmyslu a vývozu. Obzor národohospodářský XLII. (1937). Praha:Pražská akciová tiskárna. 1937, roč. XLII., s. s. 486 – 500. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Pražská akciová tiskárna
Rok: 1937
Ročník: XLII.
Rozsah stran: s. 486 – 500
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Autor opisuje význam priemyslu a jeho výhody a porovnáva ho s medzinárodným rozhľadom o priemysle. Následne autor poukazuje na potrebu zvýšenia podpory výroby a vývozu.

(Vyoral Martin)

Hodnocení:

Autor opisuje veľký význam priemyslu a jeho výhody. Postupne sa v článku oboznamujeme medzinárodným rozhľadom o priemysle. Úsilie krajín so slabšou intenzitou priemyslu o vyrovnanie sa krajinám s vyššou intenzitou priemyslu je dané tromi silami: Prirodzená snaha človeka o lepsšie živobytie, vojna ukázala význam sebestačnosti štátu aj v obore zásobovania preimyslenými výrobkami a veľký význam pre rozvoj priemyslu má vedomie vlád, že pokročilosť priemyslovej výroby je základom politickej váhy štátu. Ďalej sa autor zaoberá medzinárodným zrovnávaním výroby vo svetle čisel a priemyslovým rozvojom Československa. V závere autor rieši otázku, či sú stráty Československého vývozu trvalé. Prikláňa sa k zvýšeniu devaulácie, ktorá nielen že podporuje vývoz výrobkov, ale je aj prostriedkom k vyliečeniu všetkých problémov. Poukazuje na potrebu zdvojnásobiť úsilie  a učiniť všetko, čo podoprie výrobu a vývoz.

(Vyoral Martin)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání